درد زانو

1397/04/13 50 نظرات

زانو درد مشکل شایعی است که در هر کدام از ساختارهای استخوانی زانو از جمله مفصل زانو (استخوان ران، درشت نی، نازک نی)، کاسه زانو (کشکک زانو) یا رباط ها و غضروف هاوومینیسک زانو بوجود می‌آید. اغلب مشکلات زانو به خوبی به روش‌های درمانی محافظه کارانه واکنش نشان می‌دهند و به جراحی نیاز ندارند.

علل درد زانو

شایعترین علل درد زانو که نیاز به اینترونشن دارند شامل:

 1. آرتروز زانو : در انتهای استخوان مفاصل یک لایه غضروف است که موجب تسهیل حرکت و ضربه گیری میشود. آرتروز موجب تخریب غضروف ها و تغییر بافت استخوانی زیرین و تشکیل زوائد استخوانی می گردد که گه گاه جدا و شناور میگردند و در نهایت موجب کاهش فضای مفصلی ، تغییرزاویه ، درد و تورم می گردد. اطلاعات تکمیلی در مقاله آرتروز زانو
 2. پارگی منیسک : منیسک یک غضروف C شکل با خاصیت ارتجاعی است که از زانو در سطح داخلی و خارجی محافظت می کند و ضربه گیر است و موجب پایداری مفصل می شود. پارگی منیسک زانو معمولاً پی‌آمد پیچ خوردن یا چرخیدن سریع زانوی خم شده است در ورزشکاران و نیز با افزایش سن دیده می شود.
 3. آسیب تاندون کشککزیر کشکک بوده و عضله چهار سر زانو به آن متصل می شود این تاندون بسیار محکم تقریباً ۲ سانتی متر عرض دارد و وظیفه آن تقویت پا در کنار عضله‌های چهار سر ران است. اصلی ترین علائم آسیب به این تاندون احساس درد جلوی زانو است. فعالیت‌های مکرر ورزشی مانند ضربه زدن با پا و پریدن، باعث وارد شدن فشار زیادی به این تاندون پا می شود و  منجر به التهاب، پارگی‌های بسیار کوچک و درد زیر زانو می شود.

علائم

علائم مشکلات زانو اغلب به آهستگی به وجود می‌آیند و با گذشت زمان افزایش می یابد. علائم و نشانه‌ها شامل:

 • دردمفصل در حرکت یا با فشار دچار درد می گردد که براساس محل آسیب مکان درد متفاوت است.
 • خشکی مفصلخشکی مفصل که هنگام بیداری صبحگاهی شدید است.
 • التهابمفصل حتی با وارد کردن فشار کم، دچار التهاب می‌شود.
 • کاهش انعطافدامنه حرکتی مفصل محدود می شود.
 • قفل و خالی کردن زانو : گیر کردن مفصل در میانه حرکت زانو
 • کریپیتاسیوناحساس صدای سایش هنگام حرکت

تشخیص علت درد زانو

تشخیص زود هنگام مشکلات زانو باعث جلوگیری از پیشرفت آسیب دیدگی می‌شود. تشخیص شامل شرح حال ، معاینه فیزیکی ، آزمایشات و تصویربرداری های مورد لزوم است که شامل گرافی ساده و جهت بررسی بافت نرم و ام آر آی می باشد.

داروهای موثر زانو درد

از داروها جهت برطرف کردن علائم در فاز حاد استفاده می گردد که شامل مسکن های ضدالتهابی و ترکیبات غضروف ساز می باشد.

درمان های غیر تهاجمی درد زانو :

 • فیزیوتراپی : در فیزیوتراپی ترکیبی از روش‌های غیرفعال و تمرین‌ها جهت تقویت ساختارعضلانی و حرکت‌های اصلاحی به کار گرفته می‌شود. مدالیته‌های درمانی غیرفعال مانند یخ/ گرما، اولتراسوند و تحریک الکتریکی درد و گرفتگی عضلانی را در کاهش می‌دهد. بیمار مبتلا به کمک انجام تمرین‌های مخصوص روش افزایش انعطاف پذیری و دامنه حرکتی را فرا می‌گیرد و بر قدرت عضلات خود که حمایت کننده زانو هستند می‌افزاید. بیماران نباید از روی آوردن به این درمان نگران باشند، حتی بیماران دچار درد و مشکلات حرکتی نیز از انجام تمرین‌ های ایزومتریک سود می‌برند.
 • زانوبند طبیاستفاده از زانوبند یا بریس در مراحل اولیه‌ باعث کاهش فشار روی زانو می شود و این امر درد و علائم را تا حد زیادی کاهش می دهد.
 • کفی و کفش طبی : کفی های مخصوص برای ایجاد هم ترازی زانو و عملکرد بهتر کشکک زانو مفید می باشد و ممکن است از سوی پزشک برای بیمار تجویز شود. پوشیدن کفش مناسب در درمان این بیماری اهمیت زیادی دارد.
 • ماساژ و درمان دستی و منیپولیشن : اساس این تکنیک ها که توسط دست انجام می شود نیز تقویت ساختار عضلانی بافت های اطراف زانو می گردد.
 • لیزر پرتوان : استفاده از لیزر پرتوان پالس موجب افزایش انرژی سلولی و ترمیم بافت های آسیب دیده و تا حدی جلوگیری از پیشرفت می گردد.

درمان های اینترونشنال و یا کمتر تهاجمی (مداخله ای)

اعمال اینترونشنال توسط فوق تخصص درد تحت راهنمایی اشعه ایکس (فلوئوروسکوپی) و یا سونوگرافی در اتاق عمل انجام می گردد که شامل:

 • تزریق ژل : مایع مفصلی حاوی اسید هیالورونیک است که باعث می‌شود این مایع سفت و چسبناک شود. در مشکلات زانو ، تولید اسید هیالورونیک کاهش پیدا می‌کند و غلظت آن در مایع مفصلی کاهش می یاد. این مساله منجر به تولید مایع رقیق‌تری می‌شود که توانایی کمتری در روان سازی مفصل و جذب ضربه دارد ، لذا تزریق داخل مفصلی ژل هیالگان جبران این مشکل راخواهد کرد.
 • تزریق اوزون : روش درمان زانو درد ناشی از آرتروز زانو با استفاده از تزریق اوزون برای انواع مشکلات زانو مفید و موثر می باشد. در موارد ابتلا به آسیب دیدگی های زانو از جمله آرتروز زانو این روش درمانی باعث بهبود جریان خون در بافت آسیب دیده می شود و بدین ترتیب با فراهم کرد مواد مغذی در بافت، باعث تسریع در بهبودی می شود. در این روش ازون 25 میکروگرم به بافت آسیب دیده زانو تزریق می شود، و باعث از بین رفتن درد و تورم می شود و رسوبات فیبری را تحریک می کند، تا باعث شود سلول ها با استفاده از این رسوبات، بافت آسیب دیده را ترمیم کنند. تزریق اوزون باید هر ۱ الی ۲ هفته یکبار تکرار شود، بیماران پس از یک الی دو جلسه درمانی به بهبودی و نتایج دلخواه (تسکین درد و از بین رفتن تورم) می رسند.
 • تزریق PRP : تزریق PRP یا پلاسمای غنی از پلاکت، یکی از روش های درمانی موثر در درمان آرتروز زانو می باشد. در این روش پلاکت های غلیظ شده که حاوی فاکتورهای رشد سلولی هستند تهیه و تزریق شده که در محیط تزریق شده مفصلی موجب جلوگیری از روند تخریب بافتی و ترمیم می گردد. این روش عوارض جانبی ندارد زیرا پلاسمای غنی از پلاکت از خون خود بیمار گرفته می شود .
 • تزریق ارتوکین : یکی از موثرترین درمان های درد زانو تزریق ارتوکین است که در موارد آرتروز هم نتیجه مطلوبی نشان داده است. در روش ارتوکین ، خون خود بیمار گرفته شده و سرم آن پالایش می شود که حاوی آنتاگونیست اینترلوکین 1 است و موجب کاهش درد و التهاب بافت آسیب دیده و ترمیم آن می شود.
 • پرولوتراپی : از ترکیب گلوکز هیپرتونیک با غلظت های 12.5 درصد و بالاتر جهت ترمیم بافت آسیب دیده با تزریقات مکرر استفاده می گردد.
 • رادیوفرکوئنسی : از رادیوفرکوئنسی با مد پالس در جهت ترمیم مشکلات داخل مفصل و نیز تعدیل پیام عصبی انتقال درد (نرومدولیشن) اعصاب زانویی و… استفاده می گردد.

درمان درد زانو هنگام نشست و برخاست

درد زانو هنگام نشست و برخاست از دردهای شایع است. برای تشخیص علت آن لازم فوق تخصص درد بیمار را معاینه کرده تا علت درد زانو هنگام نشست و برخاست مشخص گردد.

درد زانو هنگام چهار زانو نشستن

علت درد زانو هنگام چهار زانو نشستن می تواند گسترده باشد، معمولا تا صحبت این دردها به میان میاید بیماران به فکر تعویض مفصل و درمان های تهاجمی میافتند، ولی در واقع امکان دارد درد شما با روش های ساده مثل ورزش های تقویتی عضلات پا مخصوصا تقویت عضلات چهارسر ران درمان شود. لازمه پیدا کردن بهترین روش درمانی مراجعه حضوری و معاینه دقیق می باشد.

علت زانو درد در زنان

کم تحرکی یکی از عواملی است که می تواند موجب درد زانو شود، متاسفانه خانم های خانه دار بعلت حجم بالای کار در منزل وقت ورزش کردن را پیدا نمی کنند و همین موجب اضافه وزن و ضعیف شدن عضلات ران می گردد که هر دو عامل در ابتلا به درد زانو موثرند.

 

پاسخ رایگان به سوالات شما

شما می توانید در ادامه همین صفحه سوال خود را مطرح کنید تا دکتر محمدرضا کاظمی در اولین فرصت به سوال شما پاسخ دهند.

4/5 - (23 امتیاز)

سوال خود را از دکتر کاظمی بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. امیرعلی خادمی

  سلام خسته نباشید . وقت بخیر ، پسرم ۸ سالشه ، دیروز داشت داخل حیاط بازی می‌کرد که بعد از چند دقیقه لنگان لنگان اومد داخل خونه و زانوی پای سمت راستش قسمت سمت راست زانو کنار کشکک درد میکرد ، میگه سمت راست طرف کشکک وقتی راه میره درد میکنه ازش پرسیدم چیکار کردی که این طوری شد می‌گفت داشتم با پای سمت راستم خاک های باغچه رو به سمت پای چپم یعنی به سمت باغچه میزدم که یهویی زانوم شروع به درد گرفتن کرد ، ممنون میشم راهنمایی کنید ، تشکر

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   باسلام در صورت تداوم درد ها احتمال آسیب وجود دارد به پزشک مراجعه و تصویربرداری های لازم انجام شود

   پاسخ
 2. ثمین

  سلام دکتر
  وقت بخیر

  من مدتیست که در ناحیه پشت زانوی چپم درد دارم و زمانیکه سر کار میرم و صبح تا بعد از ظهر پشت میزم هستم و پاهام آویزانه دردش به مراتب بیشتر میشه ، جوری که وقتی برمیگردم برای خواندن نماز که مجبورم دو زانو بنشینم دردی بسیار آزاردهنده دارد .
  وقتی مدتی استراحت میکنم و پاهام را بالا نگه میدارم کمی بهتر میشه . همچنین گرم نگه داشتن هم کمی آرام‌تر میکنه .
  میشه بفرمایید که چکار باید بکنم و حدس شما چیه ؟؟؟

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   باسلام چنانچه داروهای ضد فشار خون استفاده می کنید باید بررسی شوند و نیز رگهای پا باید از نظر کارآمدی بررسی گردند.

   پاسخ
 3. مهناز آدینه پور

  سلام خسته نباشید من م آدینه هستم ۴۲ سالم خیلی بدن درد داشتم و تراکم استخوان دارم رفت دکتر بهم یه داروهای داد که امیدوارم خوب باشه collagine , vitamin D3 , Arthroherb و من هنوز استخوان درد دارم و راه که میرم لگنم در میکن میگیر نمیدونم چکار کنم

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   باسلام باید از نظر سایر علل درد مانند فیبرومیالژیا مشکلات التهابی مفاصل و … هم بررسی شوید.

   پاسخ
 4. جعفری

  سلام دستگاه زانو بند فراصوت “اسپیلاوایزر”را برای کاهش درد و افزایش خون رسانی به زانو پیشنهاد می کنید؟زانوم به شدت درد میکنه و خم نمیشه

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   سلام خیر تاثیری ندارد.

   پاسخ
 5. حمیدرضا گرامی

  درود بر جنابعالی. خانم بنده 55 سال سن دارد. مدت 1 ماه است که زانوی راست ایشان درد می کند. شاید به دلیل زمین خوردن ایشان باشد. به طوری که نمی تواند زانویش را تا کند و التهاب آن هم زیاد است به طوری که اندازه آن از زانوی دیگر بیشتر شده، با ماساژ و روغن مالی هم کمی بهتر می شود ولی التهاب دارد و خشک می شود . کمی هم عروق پشت پا متورم و حالت واریس دارد.ممنون میشم راهنمائی بفرمائید.

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   سلام باید از نظر مشکلات آرتروزی و هم آسیب به بافت های نرم زانو بررسی شوند.

   پاسخ
 6. وحید

  سلام خسته نباشید آقای دکتر بنده سنم ۳۰سال هستش و هنگام رانندگی روی زانو چپم بعد از نیم ساعت رانندگی احساس درد میکنم طوری که باید بایستم و از ماشین پیاده بشم چند قدمی راه برم و بعد دوباره سوار ماشین بشم ممنون اگر راهنمایی کنید باید چیکار کنم

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   باسلام آسیب بافت های نرم زانو و یا تحلیل غضروف ها می‌تواند این علائم را ایجاد کند نیاز به یک معاینه و در صورت لزوم تصویربرداری های لازم دارید.

   پاسخ
 7. محمد

  با سلام
  آقای دکتر بنده 34 ساله هستم و تقریبا از سن 17 سالگی درد زانو دارم و به مراتب در گذشته به پزشک مراجعه کرده ام . در اوایل پزشک اعلام کرد به دلیل انحراف زانو(خفیف) دچار درد زانو شده ام و عکس رادیولوژی هم گرفتن و فقط چند حرکت ورزشی گفتن که انجام بدم. در حال حاضر همچنان دچار درد زانو میشم بخصوص زمانی که زیاد از پله رفت و امد کنم – حتی در مواقعی که زانو زیاد در حالت خم باشه درد شدید دارم .مثلا زمانی که از اتوبوس برای مسافرت استفاده کنم، شب اصلا امکان استراحت ندارم و انگار زانو قفل میشه .
  ممنون از وقت گرانبهایی که می گذارید. با تشکر

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   سلام نیاز به یک معاینه و بررسی دینامیک زانوها دارید و بر اساس آن تصویربرداری های لازم جهت مشخص شدن مشکل باید انجام شود.

   پاسخ
 8. کیوان صالغ

  سلام آقای دکتر من 31سالم هست هفته 2جلسه فوتبال بازی میکنم بعدش خیلی زیاد عرق میکنم کلن در روز امروز بعدظهر از پلکانهای خانه پایین میرفتم یکدفعه از طرف داخلی زانوی پای راست احساس درد شدیدی پیدا کرده ام الآنم اینطوری هستم همین که پا رو زمین میزارم درد داره حتی درد به ساق و کمی ب قسمتی از ران اتصال پیدا می‌کنه میتونید بفرمایید دلیلش چیه ممنون از ارزش گذاشتن ب خواسته های مردم و سوالات ما

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   با سلام آسیب رباط ها و مینیسک های داخلی می‌تواند چنین علائمی را به همراه داشته باشد و لذا باید توسط پزشک معاینه شوید و در صورت لزوم تصویربرداری های لازم انجام گردد.

   پاسخ
 9. علی شیخی

  سلام دکتر من ۳۶سال سن دارم این سه ساله اعضله دور زانوم درد داره کافیه بهش سرما بزنه دردش شدید میشه فقط باید دراز بکشم که زانوم درد نکنه لطفاً راهنمای بفرمایید

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   سلام
   در قدم اول باید معاینه دقیقی انجام شود و بر اساس آن در صورت نیاز تصویر برداری های لازم انجام گیرد.

   پاسخ
 10. حسنی

  جناب دکتر؛سلام ارز ادب .بزرگوار بنده ۴۳سالمه و بمدت ۲ ماه هست که هنگام برخاستن از زمین پای چپم در زمان صاف شدن حالت قفل شدن بادرد زیاد که بعد از چند لحظه با صدایی مثل جا اوفتادن مفصل زانوم دردم بپایان میرسه و دیگه هیچ دردی برای راه رفتن چه پیاده روی و چه بالارفتن از پله رو ندارم درد زانو م فقط در زمان بر خاستن هستش.بسیار سپاسگذار میشم راهنمایی بفرمایید.
  سپاس

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   باسلام می تواند ناشی از آسیب بافت نرم زانو باشد لذا باید یک معاینه دقیق بشوید و بر اساس آن تصویربرداری های لازم را در صورت نیاز انجام دهید.

   پاسخ
 11. حیدر زارع

  درود بر شما . من بعضی اوقات که کار میکنم صدای تق تق زانویم میفهم ولی درد زانو ندارم . میخواستم بدانم آیا باز هم مشکلی هست که درمان یا پیشگیری کنم ؟. با تشکر از شما

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   باسلام باید عضلات اطراف زانو و ران را تقویت کنید.

   پاسخ
 12. رقیه حاجی سیار

  سلام آقای دکتر تشکر از وقت گرانبهای خود که در اختیار ما می گذارید بنده ۵۳ ساله به علت درد زانو برای تزریق ژل مراجعه کردم که ژل وارد تاندون و باعث عفونت شد بعداز بستری و رفع عفونت دچار شکستگی زانو دار ترین شدم ودر نتیجه به گفته پزشکان به زبان عامیانه دچار شکستگی طاقچه زانو شدم که باید تعویض مفصل کنم به نظر شما باید این کارو بکنم چون زانوی من درد شدید داره و کاملا پرانتزی شده و گفتن باید مفصل توتال نی باشه که پیدا نمیشه لطفا منو از این کابوس رها کنید چه کنم

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   باسلام چنانچه زانوها زاویه پیدا کرده اند با این شرایط بله باید تعویض مفصل انجام شود

   پاسخ
 13. مصطفی شفیعی

  سلام وقت بخیر .
  مادر مدت زیادی هست زانو درد داره و فیزیوتراپی و داروهایی زیادی نیز مصرف کرد که فایده نداشته.ممنون میشم راهنمایی کنید

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   باسلام.زانوها باید تصویر برداری شود و در صورت وجود آرتروز تا مرحله ۳ بهترین درمان ارتوکین تراپی است.

   پاسخ
 14. محمد زندسلیمی

  سلام اقای دکتر من مرد ۳۶ ساله هستم به مدت دو ماه زانوهام دردمیکنه عکس گرفتم دکتر اینجا یعنی سنندج میگه آتروز خفیف دارم .چکار کنم ایا درمان میشم .دردم خیلی زیاده .خواهش میکنم راهنماییم کنید تشکر .

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   با سلام اگر قطعاً مشکل و تشخیص شما آرتروز خفیف است بهترین درمان ارتوکین تراپی می باشد.

   پاسخ
 15. حبیب طاهری

  لطفا آدرس مطب را بفرمائید و برای معاینه چگونه باید وقت گرفت ؟

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   تهران خیابان شریعتی بالاتر از میرداماد روبروی ایستگاه مترو شریعتی خیابان زیبا پلاک ۵۴ طبقه چهارم واحد ۱۱
   تلفن : ۰۲۱۲۲۸۴۷۳۰۹
   برای گرفتن وقت با شماره مطب تماس بگیرید.

   پاسخ
 16. برزگر

  سلام ضمن عرض سلام و خسته نباشید من سایدگی زانو دارم ولگن راستم هم درد داردعکس اززانونها وام۰آر۰ آی هم از کمر گرفتم اما نتیجه ای نگرفتم ۵دقیقه پیاده‌روی اززانو به پایین بی حس می شوندوموقع خم شدن پاها دچار درد شدید می شود برای رضایی خدا توصیه های لازم بفرمایید ممنون میشم برزگر ازاستان کهگیلویه و بویراحمد درضمن ۶۵سال هم سندارم

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   با سلام عکس ها را جهت بررسی به شماره واتساپ زیر ارسال بفرمایید.
   09120335132

   پاسخ
 17. ابوالفضل

  سلام بعد از ورزش
  درد زیاد در هر دو زانو در ناحیه خارجی
  و درد هنگام دم و باز دم در پشت کمر سمت چپ

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   با سلام در قدم اول به پزشک مراجعه کنید و هر دو منطقه معاینه دقیق بشوند و درصورت لزوم عکس برداری های لازم انجام گردد.

   پاسخ
 18. محمدی

  باسلام و عرض ادب
  پسرم۱۴سال دارد از جندسال پیش احساس درد در بین انگشتان پاها دارد پیش انواع متخصص ها (ازجمله کلتیک پا تهران)بردیم انواع ازمایشات و غیره دادیم همگی سالم هستند ولی متاسفانه درد باقی هست موندیم چکار بکنیم ممنون میشوم راهنمایی فرمایید
  محمدی
  سپاس

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   با سلام نیاز به معاینه حضوری دارند.

   پاسخ
 19. Soheil

  با سلام
  موقع سجده و ۵ دقیقه بعد از پیاده روی سریع زانو درد میگیرم و پای چپم از زانو به پایین کمی انحنا داره شاید پرانتزی باشه که ۴ سالی است متوجه شدم
  از ترس عمل وتزریق مراجعه نداشتم
  ممنون از پاسخگویی شما.

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   باسلام عکس رادیولوژی (در حالت ایستاده زانوها) را جهت بررسی به ایمیل info@drkazemipain.com ارسال بفرمایید.

   پاسخ
 20. محمد عبداللهی

  سلام علیکم موقع نشستن و بر خاستن زانو درد می گیرد و سنم۶۸ سال و مذکر هستم و در سمال زندگی و بازنشسته فرهنگی هست بسیا از زحمات شما سر تعظیم فرود می اورم و در ضمن عکس گرفتم ودر معاینه اقای دکتر گفت هیچ مشکلی نداری ولی درد می کند تشکر فراوان عبداللهی

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   با عرض سلام
   برای بررسی بافت مفصل باید عکس رادیولوژی ایستاده که فشار وزن به زانوها منتقل شده باشد انجام دهید اما اگر آرتروز پیشرفته نباشد و درد شدید باشد جهت بررسی بافت نرم نیاز به ام‌آر‌آی مفاصل می باشد.

   پاسخ
 21. س

  سلام آقای دکتر
  مادر من چند سال پیش از یک بلندی دو متر افتاد زمین.
  اون موقع درد زانو برطرف شد.
  بعدا برای درمان درد هایی که در پا و دست ها احساس می کرد .روماتولوژ رفتیم و بعد تست و عکس و تراکم استخوان گفت روماتیسم نیست و ارتروزه.
  الان دوهفته ای است که زانو درد شدید دارد.
  راه رفتن براش سخته و پله و بالا و پایین رفتن.
  حتی بلند شدن و نشستن.
  دو جلسه فیزونراپی رفت.
  بردم دکتر میگه دوباره باید بره روماتولوژ
  پاهاش هم داره کم کم پرانتزی میشه
  بعصی میگن برو سراغ درمان های سنتی
  الان لطف می کنید بفرمایید با چه کاری انجام بدم
  بنده خدا داره خیلی اذیت میشه.
  مادرم ۵۷ سالشه

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   باسلام چنانچه تا مرحله سوم آرتروز باشد سلول درمانی جهت جلوگیری از پیشرفت و بهبود علائم چاره ساز است.

   پاسخ
 22. رقیه

  سلام خسته نباشید . بنده شغلم معلمی هس و ۲ سال هست که زیر زانوهام گرفته و نمیتونم راه برم و ورم کرده و ارتروز شدید دارم حالا نه میتونم بشینم و نه راه برم چه راهکاری هس برای درمان ؟

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   باسلام.چنانچه آرتروز در مرحله سوم باشد ارتوکین تراپی و آراف عصبهای مفصل کنترل کننده است.

   پاسخ
 23. جاوید نظری

  سلام خدمت شما درد زانو شخص بنده از ماهای میزان عقرب شروع شد که روزانه میرفتم والیبال بعداز بازی همرای موترسایکل امدم طرف خانه هر روز تکرار میکردم درد زانو ام تشدید پیدا میکرد که الان فوتسال میرم دردش دوباره تازه میشه موترسیکل سواری میکنم پیش طبیب سنتی رفتم میگه از شما قولنچ باد است فقط گرم نگاه کن نمی فهمم چی کار کنم قرص brixin استفاده میکنم دردش تسکین میشود خوب است فقط در حالت نشست و برخاست و پله بالا شدن درد دارد اذیتم میکند .

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   باسلام. نیاز به معاینه دقیق زانو و تصویربرداری دارید.

   پاسخ
 24. شاکری

  سلام خسته نباشید. ببخشید درمان سریع برای التهاب درد و آرتروز شدید زانو‌ به حدی که راه رفتن غیر ممکن شده چی هست

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   باسلام سلول درمانی مفاصل و رادیوفرکوئنسی عصب های اطراف مفصل

   پاسخ
 25. دکتر محمدرضا کاظمی

  با سلام در قدم اول جهت بررسی عکس ایستاده زانو ها را تهیه کنید.

  پاسخ
 26. دکتر محمدرضا کاظمی

  سلام باید سلول درمانی مفصل انجام دهید.

  پاسخ