دردهای کمر

کمر از 5 مهره با قوس رو به جلو تشکیل شده است. 80% افراد در طول  زندگی خود کمر درد را تجربه می کنند. کمردرد از شایعترین علل ویزیت بیماران بوده و از شایعترین علل از کار افتادگی شغلی می باشد. شدت کمردرد از دردهای مبهم تا دردها تیر کشنده شبیه شوک الکتریکی متغیر است که می تواند موجب از کارافتادگی فرد شود. طیف سنی کمردرد از افراد جوان تا افراد مسن متغیر است و توزیع جنسی یکسانی در میان دو جنس دارد.

با گذر زمان و افزایش سن و تغییرات ستون فقرات در سالمندان شیوع کمردرد افزایش  می یابد. عدم تحرک ، افزایش وزن و پوزیشن های نشستن از علل افزایش کمردرد در دنیای امروز هستند. بسیاری از کمردردها ناشی از علل مکانیکی کمر هستند که خود محدود شونده بوده و مشکل ساز نخواهند بود. کمردرد زیر 12 هفته را حاد و بیش از آن را مزمن می گویند.

دردهای کمر
دردهای کمر

دکتر محمدرضا کاظمی فلوشیپ فوق تخصصی درد مقالات متعددی در مورد تشخیص انواع کمردرد و درمان کمردرد در سایت خود قرار داده اند که با خواندن این مقالات می توانید برای پیشگیری و درمان دردکمرتان اقدام کنید.

یکی از نکاتی که دکتر کاظمی همیشه به آن تاکید داشته اند استفاده از روش های درمانی و تجهیزات به روز است، همانطور که در مقالات سایت دکتر کاظمی ملاحظه کرده اید روش های درمانی براساس درمان های غیر تهاجمی و کمتر تهاجمی توصیه شده است.

با این مقدمه شما را به مشاهده مقالات کامل دردهای کمر دعوت می کنیم.

انواع دردهای کمر :