کایفوپلاستی

1397/04/29 4 نظرات

کایفوپلاستی در موارد شکستگی جسم مهره ها انجام می شود. با افزایش سن و یا در زمینه بیماری ها و یا ضربات شدید به مهره ها (تصادف و…) جسم مهره ها می تواند دچار شکستگی شود یعنی جسم مهره از حالت مکعبی خارج شده و شبیه مثلث می شود یعنی سقف و کف مهره به سمت همدیگر می آیند. در طول زمان این شکستگی موجب افزایش قوز مهره ها می گردد و با بهم زدن دینامیک منطقه موجب فشار به مفاصل فاست شده و دردهای ستون فقرات شدید ایجاد می گردد.

در عمل کایفوپلاستی با تزریق سیمنت MMA به داخل جسم مهره، مجددا قدرت مهره و شکل مهره به حالت عادی برگشته و درد و مشکلات ناشی از آن برطرف می گردد.

چگونگی انجام عمل کایفوپلاستی

بیمار در وضعیت پرون (به شکم) می خوابد و با هدایت دستگاه رادیولوژی (سی-آرم) وسیله لازم وارد جسم مهره ای شکسته شده می گردد پس از آن وسیله بادکنک مانندی در قسمت شکسته شده قرار می گیرد و سیمان استخوانی در آن تزریق می گردد. سیمان استخوانی در عرض 15 دقیقه به حالت جامد در آمده و جسم مهره را که بر اثر شکستگی ضعیف شده بود محکم میکند. همین استحکام موجب از بین رفتن درد بیمار میشود.

اندیکاسیون کایفوپلاستی :

در افراد ناتوان که قادر به عمل جراحی باز نیستند و یا در بیمارانی که در اثر تومور بدخیم دچار تخریب مهره شده اند عمل ورتبروپلاستی مفید است و نیز تمام افرادی که دچار شکستگی فشاری مهره بوده و با وجود درمان های رایج (استراحت در بستر، کرست ستون فقرات و داروهای مسکن ) دچار درد شدید و محدودیت در انجام فعالیت های روزمره شده اند از این روش درمانی می توانند استفاده نمایند .

مزایای کایفوپلاستی :

 • عدم نیاز به جراحی وسیع در بیماران مسن
 • عدم نیاز به بیهوشی عمومی
 • عدم نیاز به بستری شدن طولانی در بیمارستان
 • از بین رفتن درد در مدت زمان کوتاه (در طی 24-48 ساعت)
 • بازگشت به فعالیتهای روزمره در مدت زمان کوتاه

 

پاسخ رایگان به سوالات شما

شما می توانید در ادامه همین صفحه سوال خود را مطرح کنید تا دکتر محمدرضا کاظمی در اولین فرصت به سوال شما پاسخ دهند.

4.7/5 - (3 امتیاز)

سوال خود را از دکتر کاظمی بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. فربود

  سلام آیا از روش کایفو یلاستی جهت درمان آرتروز زانو می توان استفاده کرد. سن بیمار74 وزن85 چهار سال قبل عمل قلب و دریچه میترال انجام داده است ممنون

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   با سلام جهت آرتروز باید از سلول درمانی مفصل و رادیوفرکوئنسی عصب های زانو استفاده شود

   پاسخ
 2. حسن

  کیفوپلاستی مهره شکسته شماره نه چقدر هزینه دارد؟

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   ام آر آی را جهت بررسی ارسال کنید info@drkazemipain.com

   پاسخ