مگنت تراپی

1397/04/23 بدون نظر

بـدن انسان از تعداد زیادی سلول تشکیل شده است که فعالیت و ماهیت الکتریکی به شکل پایه و فعال دارند. میدان مغناطیسی به همه سلول ها در هر عمقی از بدن به صورت همزمان نفوذ می کند لذا سلول ها می توانند تحت تاثیر میدان مغناطیسی قرار بگیرند. مگنت تراپی یا مغناطیس درمانی یکی از روش های درمانی ایمن و کم عارضه است که موجب تسکین درد و تسریع روند بهبودی بدن و ترمیم آسیب ها می شود. مگنت تراپی با استفاده از امواج مغناطیسی و تاثیر بر بافت های آسیب دیده مانند استخوان ، عضلات ، تاندون ها و اعصاب به فرایند بهبودی و کاهش دوره بهبودی کمک زیادی می کند.

حوزه های مختلف الکترو مغناطیسی که در بدن انسان بطور طبیعی وجود دارد موجب می شوند که اثرات درمانی مگنت بخوبی بروز کند. حوزه های مغناطیسی منفی می توانند سبب افزایش اکسیژن رسانی به بافت ها و سلول ها، تحریک متابولیسم بدن و کاهش محیط اسیدی در بدن (که می تواند زمینه ساز بروز درد باشد) شود.

امواج مغناطیسی در مگنت موجب افزایش جریان خون در عروق و مویرگ های کوچک شده که این امر می تواند سبب خروج مواد زاید بافت ها مانند اسید لاکتیک شده که این فرایند در کاهش دردهای عضلانی و مفصلی موثر است. افزایش جریان خون ناشی از این فرایند همچنین سبب انتقال بیشتر مواد ضروری به اندام ها می شود. مگنت تراپی روشی کم خطر و غیر تهاجمی است که اغلب افراد می توانند با تشخیص متخصص از مزایای آن بهره مند شوند.

شایان ذکراست که ازاین روش در مواردی که اصلاح مشکلات نیاز به مداخله اینترونشنال و یا جراحی ندارد می توان استفاده کرد.

اثرات کلی مگنت تراپی شامل:

اثرات بازسازی بافتی در بافت نرم و بافت عصبی Neural Regeneration

 اتساع عروق و افزایش خون رسانی و اکسیژن رسانی به بافت ها

اثرات التیامی یا بازسازی در بافت های استخوان

اثر ضد التهاب ، اثرات ضد درد و اثرات ضد ادم

 

پاسخ رایگان به سوالات شما

شما می توانید در ادامه همین صفحه سوال خود را مطرح کنید تا دکتر محمدرضا کاظمی در اولین فرصت به سوال شما پاسخ دهند.

4.3/5 - (3 امتیاز)

سوال خود را از دکتر کاظمی بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *