درمان های دستی ستون فقرات (مانیپولاسیون)

تیر, 1397 بدون نظر

اساس این تکنیک ها اصلاح اختلالات ستون فقرات است و با اصلاح این موارد خصوصا راستای  ستون  فقرات می توان به کمک دست جابجایی های خفیف را اصلاح کرد و لذا مسیر پالس های الکتریکی اعصاب اصلاح شده و موجب بهبود عملکرد سیستم اسکلتی – عضلانی و بازگرداندن سلامتی به بیمار می شود. در روش درمان های دستی انحراف موجود در مهره های بدن شناسایی شده و با انجام یک حرکت ریز و سریع که به مهره وارد می شود موجب بازگشت فرم صحیح  و کاهش دراماتیک درد و گزگز خواهد شد.

روش اصلاح و تنظیم ستون فقرات به کمک دست ( مانیپولاسیون ) یک روش بی خطر و بدون عارضه می باشد که بسیار کمک کننده خواهد بود و می تواند  بیمار در مواردی از دردهای حاد و مزمن  کاملا رها شود. هرچند بسیاری از افراد اظهار می دارند که فعالیت شدیدی انجام نداده اند لیکن امروزه علت بسیاری از بیماری های ستون فقرات ایستادن و نشستن طولانی می باشد و همین وضعیت های طولانی موجب انحراف ستون مهره ها می گردد که موجب گرفتگی ها و دردهای  انتشاری در طول فعالیت خواهد شد.

با انجام درمان دستی ستون فقرات و سپس آموزش ورزش مناسب بیمار می توان موجبات کاهش درد را فراهم کرد. بیشترین اثر درمان های دستی روی کمر درد و گردن درد است. از  درمان دستی زانو برای برای درمان زانو درد و دیگر مشکلات مربوط به زانو بهره گرفته می شود.

مشاوره رایگان با دکتر محمدرضا کاظمی

 

برچسب ها