درمان های دستی ستون فقرات (مانیپولاسیون)

تیر, 1397 بدون نظر

اساس این تکنیک ها اصلاح اختلالات ستون فقرات است و با اصلاح این موارد خصوصا راستای  ستون  فقرات می توان به کمک دست جابجایی های خفیف را اصلاح کرد و لذا مسیر پالس های الکتریکی اعصاب اصلاح شده و موجب بهبود عملکرد سیستم اسکلتی – عضلانی و بازگرداندن سلامتی به بیمار می شود. در روش درمان های دستی انحراف موجود در مهره های بدن شناسایی شده و با انجام یک حرکت ریز و سریع که به مهره وارد می شود موجب بازگشت فرم صحیح  و کاهش دراماتیک درد و گزگز خواهد شد.

روش اصلاح و تنظیم ستون فقرات به کمک دست ( مانیپولاسیون ) یک روش بی خطر و بدون عارضه می باشد که بسیار کمک کننده خواهد بود و می تواند  بیمار در مواردی از دردهای حاد و مزمن  کاملا رها شود. هرچند بسیاری از افراد اظهار می دارند که فعالیت شدیدی انجام نداده اند لیکن امروزه علت بسیاری از بیماری های ستون فقرات ایستادن و نشستن طولانی می باشد و همین وضعیت های طولانی موجب انحراف ستون مهره ها می گردد که موجب گرفتگی ها و دردهای  انتشاری در طول فعالیت خواهد شد.

با انجام درمان دستی ستون فقرات و سپس آموزش ورزش مناسب بیمار می توان موجبات کاهش درد را فراهم کرد. بیشترین اثر درمان های دستی روی کمر درد و گردن درد است. از  درمان دستی زانو برای برای درمان زانو درد و دیگر مشکلات مربوط به زانو بهره گرفته می شود.

 

پاسخ رایگان به سوالات شما

پاسخ سوال های خود را رایگان از دکتر محمدرضا کاظمی فوق تخصص درد دریافت کنید.

مشاوره رایگان با دکتر کاظمی
برچسب ها