درمان دردهای شکم و لگن

1397/05/06 4 نظرات

شکم به ناحیه حد فاصل بین پرده دیافراگم (پرده زیر ریه‌ها) تا ناحیه ورودی لگن همراه با ارگان های گوارشی شامل بخش کوچکی از مری، معده، روده بزرگ و کوچک و نیز کبد، لوزالمعده، طحال و کیسه صفرا که در آن جای گرفته‌اند و همه این ارگان ها در پرده ای بنام پریتوئن در نیمه جلویی شکم قرارگرفته اند.

در دو طرف مهره ها و در نیمه پشتی، کلیه و سیستم مجاری ادراری قرار گرفته اند که اصطلاحا ارگان های پشت پریتوئن (رتروپریتونئال) نامیده می شوند.

Pelvis یا لگن یک ساختمان حلقوی شکل است که در پایین شکم قرار گرفته و ارتباط اندام های تحتانی را با تنه برقرار میکند. لگن از بالا به ستون فقرات و در پایین به استخوان های ران مفصل میشود. وظیفه لگن انتقال نیروی وزن از تنه به هر دو اندام های تحتانی است. همچنین در موقع نشستن، نیروی وزن تنه مستقیما از طریق لگن به محل نشستن منتقل میشود.

پیش از این در مقاله دردهای شکم و لگن توضیحات کاملی در مورد انواع دردهای شکم و لگن و علت آن داده ایم و در مورد نحوه تشخیص و درمان آن توضیحات کاملی به شما داده ایم که با مراجه به مقاله زیر می توانید توضیحات کامل را مطالعه فرمایید.

دردهای شکم و لگن

خدمات فوق تخصصی اینترونشنال در زمینه مشکلات دردهای شکم و لگن در این مرکز شامل موارد ذیل می باشد:

 • درمان دردهای شکم و لگن ناشی از جراحی این مناطق
 • درمان دردهای شکمی و لگنی ناشی از پانکراتیت مزمن و التهاب رحم و تخمدان ها
 • درمان دردهای مزمن ناشی از درگیری اعضای شکم و لگنی و ادراری – تناسلی
 • درمان دردهای نشیمنگاه و دنبالچه
 • درمان دردهای مفصل ساکروایلیاک (مفصل فقرات به لگن)
 • درمان دردهای سرطان های شکم و لگن

اگر دچار موارد ذکر شده هستید و از کیفیت زندگی شما کاسته شده است با مراجعه به مطب دکتر محمدرضا کاظمی فلوشیپ فوق تخصص اینترونشنال درد و انجام روش های درمانی مدرن به زندگی طبیعی خود باز گردید.

 

پاسخ رایگان به سوالات شما

شما می توانید در ادامه همین صفحه سوال خود را مطرح کنید تا دکتر محمدرضا کاظمی در اولین فرصت به سوال شما پاسخ دهند.

4/5 - (3 امتیاز)

سوال خود را از دکتر کاظمی بپرسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 1. جهان بخش

  با سلام
  حدود دو سالی هست فقط زمان نشستن درد در قسمت استخوان لگن نزدیک به مقعد دارم ولی زمان راه رفتن مشکلی ندارم.درد به شکلی هست که هر قسمت از لگن موقعی که میشینم به زمین در ارتباط باشه درد میگیره درمانهای متعددی مثل انوتع قرصهای ضد درد،شل کننده عضلا،فیزیوتراپی لگن و کمر،تزریق در قسمت دمپالچه،انواع قرصهای گوارش و حتی ضد استرس مصرف کردم و هیچکدام حتی ذره ای بهترم نکرده اخیرا میزان درد زیاد شده و اثرات درد نشستن تا چند دقیقه هم باقی میمونه تو رو خدا کمک کنید نمیدونم پیش چه دکتری یا چه تخصصی برم.

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   با سلام باید به کلینیک درد جهت بررسی و درمانهای کمتر تهاجمی مراجعه کنید.

   پاسخ
 2. سمانه

  سلام خسته نباشید ۳۶ سال سن دارن ، آقای دکتر نزدیک ۲ سال یه درد مبهم یه دقه ای گهگاهی زیر شکمم و میگیره و ول میکنه درد شدید نه ، کلی سونوگرافی کل شکم ، داخل واژینال، از لحاظ فتق ، پاپسمیر ، همه رو انجام دادم ولی گفتن مشکلی نیست زایمان دوم ۳سال پیش سزارین داشتم واقعا نمیدونم علتش چیه عصبیم کرده ، ممنون

  پاسخ
  1. دکتر محمدرضا کاظمی

   با سلام باید از نظر نورالژی هایی لگن بررسی شوید و در صورت لزوم بلوک عصبی بشوید.

   پاسخ