دردهای اندام فوقانی (شانه ، آرنج ، مچ دست)

دردهای اندام فوقانی : شانه در حقیقت گرد هم آمدن تعدادی مفصل، تاندون و عضله است که دامنه ی حرکتی بسیار وسیعی برای دست ایجاد میکنند تا بتوان حرکت های پیچیده زیادی را با دست انجام داد ولی در عین حال حرکات زیاد و پیچیده این منطقه را مستعد آسیب های مفصلی و بافت نرم زیادی هم می کند.

شیوع دردهای شانه از مشکلات ستون فقرات کمتر است و بسیاری از مشکلات شانه فقط در هنگام حرکت بروز می کند. درد آرنج ممکن است در اثر ایجاد اختلال در ساختمان آرنج و اطراف آن (اعم ازتاندون ، مفصل ، رباط و…) ایجاد شود و یا ارجاع از مناطق دیگر (مانند دیسک های گردنی) باشد و ممکن است در صورت عدم درمان دردهای آزاردهنده و مزمن در این منطقه ایجادگردد.

مچ دست مفصلی پیچیده ای است که امکان حرکات پیچیده دست را می‌دهد. درد مچ دست درد بسیار شایعی است که به دلایل مختلف به وجود می‌آید. مچ دست نقش مهمی در حرکات اصلی از نوشتن تا پیچش و… دارد درد و درگیر شدن مفاصل و بافت ها در اندام فوقانی می‌تواند در انجام کارهای روزمره اختلال ایجاد کند و بر کیفیت زندگی تأثیر منفی خواهد داشت.

دردهای اندام فوقانی
دردهای اندام فوقانی

دکتر محمدرضا کاظمی فلوشیپ فوق تخصصی درد ، در سایت خود به تشریح درد شانه ، درد آرنج و درد مچ دست خواهند پرداخت، امیدواریم خواندن مقالات سایت دکتر کاظمی بتواند شما را در پیشگیری و درمان دردهای اندام فوقانی کمکتان کند.